RÓLUNK
Abigél Időskorúak Gondozóháza
Ágazati azonosító: S0543873
Az intézmény Porrogon található, a parkolás könnyű és díjmentes. Tömegközlekedéssel is megközelíthető. Csurgó és Nagykanizsa is közel van, így kulturális programok, vagy orvosi ellátás tekintetében ezekre a településekre támaszkodunk. Tömegközlekedés: autóbusszal elérhető az intézmény Nagykanizsa, vagy Csurgó irányából. A buszmegálló az intézménytől kb. 200 méterre található.
Az intézmény két épület összeépítésével jött létre, a lakók által igénybe vehető részek mindegyike teljesen akadálymentesen megközelíthető. Hozzátartozók fogadására alkalmas hely biztosított, így a családtagok meghitt nyugalomban beszélgethetnek szerettükkel. Az ingatlanhoz gondozott kert is tartozik, mely jó idő esetén lehetőséget biztosít a kültéri tartózkodásra, tevékenységre.
A közös étkezés kisebb csoportokban történik, hogy bensőséges hangulat alakuljon ki, ne legyen nagyüzemi jellege. Természetesen, aki igényli, vagy állapota megköveteli, a szobájában is elköltheti az étkezéseket. A mentálhigiénés foglalkozások a közös helyiségekben, vagy igény és lehetőség szerint a kertben történnek.
Az ellátottak folyamatos ápolásban és gondozásban részesülnek, melyet a gondozó-ápoló munkatársak végeznek. Az ellátottak napi ápolását, személyi higiénéjének biztosítását a gondozó-ápoló munkatársak folyamatosan végzik.
Az intézmény orvosa hetente 4 órában az intézményben lakókat meglátogatja, megvizsgálja, szükség szerint terápiát javasol, vagy módosít.
A gyógyszereket az intézmény váltja ki, adagolását az orvos utasítása alapján a gondozó-ápoló munkatársak végzik. Az ellátott önmagát nem gyógyszerelheti, gyógyszert nem tarthat magánál. A gyógyszerekért bizonyos esetekben fizetni kell, más esetekben az intézmény a személyi térítési díjban foglaltan biztosítja, ennek részletes szabályozását az 1/2000. (I. 7.) SzCsM rendelet tartalmazza.
Amennyiben olyan vizsgálat válik szükségessé, melyet az intézmény orvosa a helyszínen elvégezni nem tud, az intézmény gondoskodik az ellátott szállításáról, a vizsgálat lefolytatásáról. Az ellátott állapotának lényeges, vagy hirtelen változásáról az intézmény a hozzátartozókat értesíti, amennyiben a gondokság alatt nem álló ellátott ehhez hozzájárulását adta.
Az intézményben lakó, idős emberek mentális állapotának megőrzése, javítása nem csupán feladata, de érdeke és célja is az intézménynek. Kiemelt cél, hogy az ellátottak mentális képességüket hosszú ideig megőrizzék, vagy éppen fejlesszék. Erre a célra egy mentálhigiénés munkatárs segíti a gondozó-ápolókat. A mentálhigiénés munkatárs az intézményvezető irányításával az egyéni gondozási terveket figyelembe véve szervezi meg az egyéni- és a közös fejlesztő foglalkozásokat. Ezek célja, hogy a szabadidő hasznosan teljen, és a meglévő mentális és motorikus képességeket használva azokat tovább fejlesszük.
Mentálhigiénés gondozás folyamán sor kerül egyéni tanácsadásra, és amennyiben az ellátott állapota ezt lehetővé teszi, csoportfoglalkozásokra is. Az egyéni tanácsadás keretén belül a személyes lelki problémákat, érzéseket dolgozzuk fel, míg a csoportfoglalkozás célja a szociális kapcsolatok erősítése, valamint a neurológiai képességek fejlesztése különböző mozgáskoordinációs feladatok elvégzésével. A mentálhigiénés gondozási feladatokban az ápoló-gondozók is részt vesznek, de a szakmai felelős a mentálhigiénés munkatárs.
Igény szerint lehetőség van a hitélet gyakorlására. Segítséget nyújtunk családi közös alkalmak, például születésnap megszervezésében is az intézmény nyújtotta lehetőségek keretein belül.